Tangomocja — z czym się kojarzy to słowo? Oczywiście z tangiem. Czy oprócz tanga z czymś jeszcze? Jednym może kojarzyć się z lokomocją, czyli z ruchem, innym — z emocjami. Wszyscy będą mieć rację! Tańcząc tango mamy dużo ruchu. Jednocześnie tym tańcem staramy się wyrażać emocje, jakie w nas budzi muzyka, do której tańczymy. Na stronie O tangu możesz zobaczyć kilka wybranych przykładów, jak różnorodne i ciekawe jest tango.

ruch + emocje = tango

Dla kogo jest tango? Dla każdego! Obecnie w Bielsku-Białej najmłodsza para tańcząca tango ma mniej niż 20 lat. Najstarsza para ma ponad 70 lat.

 Pokazy tanga, kursy i lekcje indywidualne 

Zainteresowanych nauczeniem się tego niezwykłego tańca zapraszamy na kursy lub lekcje indywidualne.

Organizujemy również pokazy tanga.

Aktualności

Aktualności

opublikowane: 29 maj 2018, 15:24 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 29 maj 2018, 15:32 ]


W najbliższych dniach, od 1 do 3 czerwca, w Bielsku-Białej odbędzie się festiwal tanga Vamos Corazon. W ramach festiwalu będą:
  • Warsztaty tanga poprowadzą Gaia Pisauro i Leonardo Furlan. Gaia i Leonardo to para bardzo dobrych instruktorów. Na co dzień prowadzą szkołę tanga w Berlinie.
  • Koncert tanga i milonga z muzyką na żywo w wykonaniu doskonałej orkiestry tangowej z Moskwy Pasional Orqesta.
  • Milonga open-air na Placu Chrobrego
  • Codziennie milongi w klubie Metrum Jazz Club
  • Doskonali didżeje zagwarantują niezapomnianą atmosferę.
Po festiwalu, we wtorek, 5 czerwca, wznowi działalność Milonga Maska. Będzie się odbywać w każdy wtorek, od 19:30 do 23:00, w Restauracji Maska. Wstęp: 10 zł. Zapraszamy!
Vamos Corazon

Milonga Maska

Milonga w Ostravie

opublikowane: 14 maj 2018, 14:25 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 14 maj 2018, 14:27 ]


W Ostrawie Petr Bella od dłuższego czasu promuje tango argentyńskie — organizuje milongi i warsztaty. Od kilku miesięcy równolegle tango argentyńskie promuje również Tanguera Centrum. Organizatorzy Centrum zaprosili nas na tę milongę (https://www.facebook.com/events/543027139431561). Będę tangowym didżejem.

W milongach w Ostravie tradycyjnie licznie biorą udział nie tylko Czesi, ale również Polacy. Jeżeli masz konto w Facebook, to »tutaj« możesz obejrzeć zdjęcia z poprzedniej milongi, na której również byłem tangowym didżejem.

Serdecznie zapraszam!
Tanguera Centrum, Ostrava, Czechy

Tangowy bal sylwestrowy „Na Starówce”

opublikowane: 7 gru 2017, 10:43 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 23 gru 2017, 06:42 ]


Spis treści

  1. 1 Polski
  2. 2 English
Polski

Jak z pewnością wiecie, w tym roku w Bielsku-Białej nie będzie dużego tangowego balu sylwestrowego, jaki był organizowany w kilku poprzednich latach. Wiecie też, że na początku nowego roku odbędzie się kolejny Beskidzki Maraton Tanga. Jednak w sylwestrową noc fani tanga nie mają się gdzie podziać.

Powstała inicjatywa, żeby jednak wspólnie zagospodarować tę noc dla fanów tanga. Bawić się będziemy w tej samej sali, w której w każdą niedzielę odbywa się Milonga na Starówce.

Udział w balu

Procedura jest następująca: wyślij e-mail na adres gskoczylas@tangomocja.com. W temacie listu proszę wpisać "Tangowy bal sylwestrowy 2017". Na wasz adres e-mail dostaniecie zwrotnie numer konta bankowego, na które niezwłocznie wpłacicie 150 zł (to tylko 75 zł od osoby!). Nie zapomnijcie sprawdzić poczty!

Za powyższą cenę zdołamy wynająć salę i kupić trochę szampana oraz parę drobiazgów na udekorowanie sali.

Z zainteresowanymi będziemy ustalać szczegóły organizacyjne balu. Zakładamy, że każda para solidarnie weźmie udział w przygotowaniach (sałatki, ciasta itp.; będziemy koordynować przygotowania). Oczywiście jesteśmy otwarci również na inne pomysły.

TDJ: Grzegorz Skoczylas. 
Jeżeli ktoś z uczestników balu również chciałby wystąpić w tej roli, możemy się podzielić tym zadaniem.

English

This year there will be no big New Year's Eve tango ball in Bielsko-Biała, which was organized in the previous few years. At the beginning of the new year the Beskid Tango Marathon will take place. However, on New Year's Eve night tango fans have nowhere to go.

However, there was an initiative to manage this night together for tango fans. We will play in the same room where every Sunday Milong is held in the Old Town.

Participation in the ball

The procedure is as follows: send an e-mail to gskoczylas@tangomocja.com. In the subject of the letter, please enter "New Year's Eve Tango Ball". You will receive back to your e-mail address the bank account number, to which you will deposit 150 PLN or 35 EUR (it is only 75 PLN or 17,50 EUR per person!). Don't forget to check your mailbox!

We will arrange the details of the ball organisation with the participants. We assume that each couple will take part in the preparations in solidarity (for example, they will bring some salad or a little cake, or juice, etc.). Of course, we are also open to other ideas.

TDJ: Grzegorz Skoczylas. 
If one of the participants also wants to play this role, we can share this task.

Indywidualne lekcje tanga

opublikowane: 20 lis 2017, 15:08 przez Grzegorz Skoczylas


Osoby zainteresowane indywidualnymi lekcjami tanga prosimy o kontakt.

Indywidualne lekcje tanga możemy zorganizować dla:
  • par
  • pań
  • grup dowolnej wielkości
Prosimy o skontaktowanie się z nami. Ustalimy miejsce i terminy spotkań.

Całkowity koszt indywidualnych lekcji tanga są mniej więcej takie same, jak całkowity koszt zajęć w większych grupach. Jednak indywidualne lekcje gwarantują, że poziom i tempo zajęć są optymalnie dopasowane do postępów uczestników takich zajęć. W efekcie zazwyczaj znacznie wcześniej można czerpać przyjemność z tańca.
TangoMocja

Wakacje

opublikowane: 17 lip 2017, 15:57 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Podczas wakacji regularnych lekcji nie ma.

Osoby zainteresowane prywatnymi lekcjami zapraszamy do kontaktu.

Po wakacjach wznowimy lekcje w grupach oraz — oczywiście — lekcje indywidualne.

Zbliżają się letnie wakacje

opublikowane: 23 maj 2017, 08:04 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Zbliżają się letnie wakacje. W czerwcu i lipcu regularne lekcje tanga zostaną wstrzymane. Oczywiście wznowimy je po wakacjach.

Lekcje indywidualne odbywają się na innych zasadach: umawiamy się indywidualnie. Indywidualne lekcje w czasie wakacji będą się odbywać w umówionych terminach.

Przerwa świąteczna

opublikowane: 11 gru 2016, 11:31 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 11 gru 2016, 11:33 ]


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. W tym czasie zajęć tanga nie będzie. Przerwa świąteczno-noworoczna rozpocznie się 19 grudnia 2016 r.

Zajęcia wznowimy od 4 I 2017 r. lub — ewentualnie — od 18 I 2017 r. Termin wznowienia zajęć zostanie ustalony z uczestnikami kursów.

Jak zwykle, gorąco zachęcamy, aby w tym czasie aktywnie brać udział w milongach i wydarzeniach tangowych. W Bielsku-Białej, jak co roku, jest organizowany Tangowy Bal Sylwestrowy oraz — w pierwszy weekend nowego roku — Beskidzki Maraton Tanga. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach są dostępne na stronie https://goo.gl/1utIQa.

Krótka przerwa i nowy kurs

opublikowane: 25 wrz 2016, 10:53 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Przerwa

W środę, 28 września, lekcji tanga nie będzie, ale przerwa w zajęciach nie będzie trwać długo. Już w następną środę, 5 października, wznawiamy regularne zajęcia.

Kurs

Od 5 października rozpoczynamy nowy kurs tanga od postaw. Zawiadomcie przyjaciół i znajomych — niech oni również poznają ten wspaniały taniec i poznają sympatycznych miłośników tanga.
Tangomocja - logo

Lekcje w środy

opublikowane: 12 wrz 2016, 15:58 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 12 wrz 2016, 16:00 ]


Po krótkiej przerwie, wznawiamy zajęcia. Od 14 września zajęcia będą się odbywać każdą środę w Restauracji Maska (jak dotychczas). Początek zajęć o godzinie 1900.

Z a p r a s z a m y !


Przy okazji, przypominamy, że zmianie uległy terminy i miejsca regularnych milong w Bielsku-Białej. Środowych milong w Masce nie będzie — przynajmniej przez pewien czas. Tymczasem zapraszamy na nową milongę do Klubu Jazzowego Metrum, ul. Partyzantów 22 (wejście od strony parkingu przy ul. Tadeusza Rejtana.

Aktualne terminy milong w Bielsku-Białej i okolicach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Zmiana terminów zajęć

opublikowane: 1 wrz 2016, 16:45 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 7 wrz 2016, 00:04 ]


W tym tygodniu lekcji tanga nie będzie. Zamiast tego gorąco zapraszamy na Milongę Jubileuszową do Maski. Milonga rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie do godziny 23:00.

Regularne zajęcia wznowimy w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej będą się odbywać w środy, od godziny 19:00.

Przepraszamy, że zmieniamy termin bez wcześniejszego uprzedzenia. Niestety czasem zmuszają nas do takich działań okoliczności niezależne od nas.

Przy okazji zapraszamy do sekcji O tangu. W dziale Czym jest tango od czasu do czasu publikujemy pokazy tanga, podczas których tancerze tańczą tak, jak można by zatańczyć na zwykłej milondze. Tym razem jest to pokaz w wykonaniu Michelle i Joachima. Miłego oglądania!

1-10 of 102