Tangomocja — z czym się kojarzy to słowo? Oczywiście z tangiem. Czy oprócz tanga z czymś jeszcze? Jednym może kojarzyć się z lokomocją, czyli z ruchem, innym — z emocjami. Wszyscy będą mieć rację! Tańcząc tango mamy dużo ruchu. Jednocześnie tym tańcem staramy się wyrażać emocje, jakie w nas budzi muzyka, do której tańczymy. Na stronie O tangu możesz zobaczyć kilka wybranych przykładów, jak różnorodne i ciekawe jest tango.

ruch + emocje = tango

Dla kogo jest tango? Dla każdego! Obecnie w Bielsku-Białej najmłodsza para tańcząca tango ma mniej niż 20 lat. Najstarsza para ma ponad 70 lat.

 Pokazy tanga, kursy i lekcje indywidualne 

Zainteresowanych nauczeniem się tego niezwykłego tańca zapraszamy na kursy lub lekcje indywidualne.

Organizujemy również pokazy tanga.

Aktualności

Wakacje

opublikowane: 17 lip 2017, 15:57 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Podczas wakacji regularnych lekcji nie ma.

Osoby zainteresowane prywatnymi lekcjami zapraszamy do kontaktu.

Po wakacjach wznowimy lekcje w grupach oraz — oczywiście — lekcje indywidualne.

Zbliżają się letnie wakacje

opublikowane: 23 maj 2017, 08:04 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Zbliżają się letnie wakacje. W czerwcu i lipcu regularne lekcje tanga zostaną wstrzymane. Oczywiście wznowimy je po wakacjach.

Lekcje indywidualne odbywają się na innych zasadach: umawiamy się indywidualnie. Indywidualne lekcje w czasie wakacji będą się odbywać w umówionych terminach.

Przerwa świąteczna

opublikowane: 11 gru 2016, 11:31 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 11 gru 2016, 11:33 ]


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. W tym czasie zajęć tanga nie będzie. Przerwa świąteczno-noworoczna rozpocznie się 19 grudnia 2016 r.

Zajęcia wznowimy od 4 I 2017 r. lub — ewentualnie — od 18 I 2017 r. Termin wznowienia zajęć zostanie ustalony z uczestnikami kursów.

Jak zwykle, gorąco zachęcamy, aby w tym czasie aktywnie brać udział w milongach i wydarzeniach tangowych. W Bielsku-Białej, jak co roku, jest organizowany Tangowy Bal Sylwestrowy oraz — w pierwszy weekend nowego roku — Beskidzki Maraton Tanga. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach są dostępne na stronie https://goo.gl/1utIQa.

Krótka przerwa i nowy kurs

opublikowane: 25 wrz 2016, 10:53 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:58 ]


Przerwa

W środę, 28 września, lekcji tanga nie będzie, ale przerwa w zajęciach nie będzie trwać długo. Już w następną środę, 5 października, wznawiamy regularne zajęcia.

Kurs

Od 5 października rozpoczynamy nowy kurs tanga od postaw. Zawiadomcie przyjaciół i znajomych — niech oni również poznają ten wspaniały taniec i poznają sympatycznych miłośników tanga.
Tangomocja - logo

Lekcje w środy

opublikowane: 12 wrz 2016, 15:58 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 12 wrz 2016, 16:00 ]


Po krótkiej przerwie, wznawiamy zajęcia. Od 14 września zajęcia będą się odbywać każdą środę w Restauracji Maska (jak dotychczas). Początek zajęć o godzinie 1900.

Z a p r a s z a m y !


Przy okazji, przypominamy, że zmianie uległy terminy i miejsca regularnych milong w Bielsku-Białej. Środowych milong w Masce nie będzie — przynajmniej przez pewien czas. Tymczasem zapraszamy na nową milongę do Klubu Jazzowego Metrum, ul. Partyzantów 22 (wejście od strony parkingu przy ul. Tadeusza Rejtana.

Aktualne terminy milong w Bielsku-Białej i okolicach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Zmiana terminów zajęć

opublikowane: 1 wrz 2016, 16:45 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 7 wrz 2016, 00:04 ]


W tym tygodniu lekcji tanga nie będzie. Zamiast tego gorąco zapraszamy na Milongę Jubileuszową do Maski. Milonga rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie do godziny 23:00.

Regularne zajęcia wznowimy w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej będą się odbywać w środy, od godziny 19:00.

Przepraszamy, że zmieniamy termin bez wcześniejszego uprzedzenia. Niestety czasem zmuszają nas do takich działań okoliczności niezależne od nas.

Przy okazji zapraszamy do sekcji O tangu. W dziale Czym jest tango od czasu do czasu publikujemy pokazy tanga, podczas których tancerze tańczą tak, jak można by zatańczyć na zwykłej milondze. Tym razem jest to pokaz w wykonaniu Michelle i Joachima. Miłego oglądania!

Wznawiamy wakacyjne zajęcia

opublikowane: 20 sie 2016, 12:19 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:59 ]


Po krótkiej przerwie, wznawiamy wakacyjny cykl zajęć. Oznacza to, że zajęcia odbywają się — jak poprzednio — w każdy wtorek. Karnet pozwala na wzięcie udział w czterech zajęciach, niekoniecznie kolejnych.

Z kalendarza wynika, że obędą się jeszcze dwa spotkania w trybie wakacyjnym. Od września wrócimy do standardowego trybu zajęć, czyli karnet będzie obowiązywać na cztery kolejne zajęcia.
www.tangomocja.com

Krótka przerwa

opublikowane: 5 sie 2016, 09:40 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 17 lip 2017, 15:59 ]


Ogłaszamy krótką przerwę w zajęciach. W najbliższym czasie lekcji tanga nie będzie.
Zapraszamy ponownie na regularne lekcje po 21 sierpnia.

Pamiętajcie, proszę, że efektywna nauka zawsze składa się z dwóch elementów:
  1. nauka zasad, techniki
  2. ćwiczenie poznanych umiejętności
Na regularnych lekcjach oraz warsztatach nauczysz się zasad obowiązujących w tangu oraz techniki. Aby efektywnie nauczyć się tańczyć, musisz również ćwiczyć. Nie ma lepszego miejsca od milongi do ćwiczenia praktycznego stosowania poznanych umiejętności — tym bardziej, że niektórych umiejętności nie nauczysz się nigdzie indziej!

Podczas wakacji wiele osób wyjeżdża… w różne miejsca. Pamiętajcie, że tango można tańczyć niemal wszędzie. :-)


Regularne ćwiczenie tanga (między innymi na milongach!) pozwoli Ci osiągnąć wysoki poziom i da wiele satysfakcji z tańczenia.
Aktualne informacje

opublikowane: 31 maj 2016, 12:34 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 01:03 przez Grzegorz Skoczylas ]


Przykłady tanga

W dziale Czym jest tango udostępniliśmy dwa nowe pokazy tanga. Tańczą znakomici tancerze: Sigrid Van Tilbeurgh i Murat Erdemsel. Oboje są bardzo muzykalni i, oprócz kilku elementów przygotowanych na pokaz, tańczą tak, jak można by zatańczyć na każdej milondze.

Mistrzów warto oglądać i podglądać. W ten sposób zyskujemy większą świadomość, co nam się najbardziej podoba i do czego chcemy w tangu dążyć.

Filmy z tych stron zalecamy oglądać na całym ekranie. W tym celu przesuń wskaźnik myszy do prawego dolnego narożnika filmu i kliknij w mały kwadracik.

Przydatne adresy

Ostatnio odświeżyliśmy stronę, na której zebraliśmy przydatne adresy witryn internetowych. Znajdziecie tam wiele przydatnych adresów:
  • adresy witryn internetowych związanych z tangiem w Bielsku-Białej
  • adresy witryn internetowych związanych z tangiem w Polsce
  • adresy witryn internetowych związanych z tangiem na świecie
  • adresy witryn (przeważnie sklepów) specjalizujących się w tangowej modzie; panie (i panowie!) mogą tam albo kupić jakiś modny tangowy strój, albo poszukać inspiracji
  • adresy sklepów internetowych sprzedających buty do tanga
Jeżeli znasz jakiś adres, który Twoim zdaniem powinien znaleźć się w zestawieniu na tej stronie, to — prosimy — poinformuj nas o tym. Poinformuj nas również, jeżeli zauważysz, że jakiś błąd (np. nieaktualny adres witryny internetowej).

Tango i dzieci

Dzieci tańczą tango
Od czasu do czasu słyszymy, że ktoś chciałby tańczyć, ale — niestety — potrzeba opiekowania się małym dzieckiem uniemożliwia zrealizowanie tego pragnienia.

Mądrzy ludzie powtarzają, że jeżeli komuś naprawdę na czymś zależy, to znajdzie sposób, żeby to zrealizować. Widywaliśmy już rodziców chodzących na kurs tanga z małym dzieckiem. Podczas gdy rodzice ćwiczyli, dziecko bawiło się swoją ulubioną zabawką. Można też zabrać dziecko na milongę. Znamy rodziców, którzy robią to dość regularnie.
Singrid i Murat

Krótka przerwa

opublikowane: 30 maj 2016, 10:41 przez Grzegorz Skoczylas   [ zaktualizowane 30 maj 2016, 10:42 ]


W najbliższy wtorek, 31 maja, lekcji tanga dla grupy zaawansowanej nie będzie. Zamiast tego tym razem zapraszamy do przyjścia na zajęcia grupy początkującej — oczywiście za darmo. Będzie można poćwiczyć dowolne elementy. Podczas tej lekcji oczywiście przede wszystkim będziemy skupiali na pracą z osobami z grupy początkującej, ale — w miarę możliwości — będziemy również dawać wskazówki osobom z grupy zaawansowanej.

Zajęcia grupy początkującej odbywają się normalnie: od 18:15 do 19:30.

1-10 of 98