Tangowe radio internetowe

Na tańczenie w mieszkaniu nie każdy ma odpowiednie warunki. Często brakuje na to miejsca, a w wielu przypadkach — również partnera lub partnerki do ćwiczeń. Nawet jeżeli nie można w mieszkaniu tańczyć, to nadal warto słuchać tanga. Im bardziej się z różnymi tangami osłuchamy, tym lepiej się nam je tańczy. Aby grać tanga w domu, musimy albo kupić wiele płyt, albo skopiować muzykę od bliskich przyjaciół. Może to być z różnych względów kłopotliwe. Jeżeli jednak mamy dostęp do Internetu, możemy słuchać tanga przez tangowe radio internetowe. W Internecie można znaleźć różne radia. Do ich słuchania wystarczy dostęp do Internetu. Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych programów ani kupować żadnego dodatkowego sprzętu. Wystarczy dowolny komputer, najlepiej z podłączonymi zewnętrznymi głośnikami (wbudowane głośniki mają generują dźwięk raczej słabej jakości) oraz dowolna przeglądarka Internetu, taka jak Internet Explorer, Firefox, Chrome i tym podobne.

Po krótkim przeszukaniu Internetu można znaleźć wielu nadawców nadających tanga. Często są to stacje nadające oprócz tanga również wiele innych rodzajów muzyki. Są wśród nich również tacy, którzy nadają wyłącznie tanga. Adresy kilku sprawdzonych stacji radiowych, nadających niemal wyłącznie tanga, można znaleźć w pasku bocznym.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Od czasu do czasu zdarza się, że zajęć nie ma (na przykład w okresie świąt). Niektórzy miłośnicy tanga chcieliby częściej ćwiczyć. Są na to dwa sposoby: można chodzić na praktyki i milongi oraz można tańczyć w domu.

Do chodzenia na praktyki i milongi gorąco zachęcamy. Nie ma lepszego sposobu na naukę, jak samodzielne praktykowanie. Na zajęciach uczymy się różnych rzeczy, ale potem trzeba je utrwalić. Najlepszym na to sposobem jest samodzielne ćwiczenie. Podczas praktyk można przećwiczyć różne rzeczy. W razie problemów zawsze można się zwrócić o pomoc do instruktorów lub bardziej doświadczonych tancerzy. Natomiast podczas milong możemy przetestować, jak nabyte umiejętności sprawdzają się w praktyce.