2013-09-21/22 „W zgodzie z muzyką”

Zapraszamy na warsztaty tanga „W zgodzie z muzyką”. Instruktorami będą Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz — tancerze, nauczyciele i popularyzatorzy tanga argentyńskiego z Wrocławia, założyciele szkoły tanga „Tangoki”.

Oprócz warsztatów będą również koncert i milongi. Szczegóły: poniżej.

O instruktorach

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi.Kasia jest również znanym i cenionym didżejem.Prócz lekcji i warsztatów od wielu lat prowadzą imprezy tangowe, które podbijają serca miłośników tanga (w Polsce i za granicą): „Tangowa Majówka”, „Jesienne Tango”, „Wakacje z Tangiem”. Wraz z zespołem Ariela Ramireza tańczyli między innymi na scenach Filharmonii Opolskiej i Filharmonii Wrocławskiej.Tangoki, czyli Kasia i Irek, to ludzie otwarci, kreatywni i innowacyjni. Często współpracują z nauczycielami tanga z innych miast i krajów po to, by integrować środowisko tangowe, wymieniać się wiedzą, pomysłami i dobrą energią.

Udział w warsztatach

Warsztaty odbędą się w weekend 21. i 22. września 2013 r. w sali bankietowej nad Klubem „Opium” (dawniej: „Waga”), Rynek 4, Bielsko-Biała.

Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach i nie masz partnerki lub partnera, to możesz wypełnić formularz. Spróbujemy znaleźć dla ciebie partnerkę lub partnera.

Szczególnie zachęcam panów. Na ogół jest więcej chętnych pań. A może któraś pani chciałaby spróbować swoich sił w roli prowadzącego?…

Program warsztatów

Warsztaty będą mieć charakter otwarty (open level). Są przeznaczone dla wszystkich tańczących tango — zarówno dla tańczących od niedawna, jak i dla zaawansowanych.

Sobota, 21 września

  1. 1000 – 1130 TANGO: Jak w tańcu wykorzystać strukturę muzyczną utworu

  2. 1140 – 1310 TANGO: Diabeł tkwi w szczegółach: jeden obrót, wiele możliwości

  3. 1405 – 1535 MILONGA: Wzorzec rytmiczny

  4. 1545 – 1715 MILONGA/TANGO: Jak przy pomocy prostych kroków stworzyć interesujący taniec: zmiany tempa, synkopy w tangu i w milondze

Niedziela, 22 września

  1. 1000 – 1130 VALS: Tango na 3/4, czyli czym różni się tango vals od tanga — rozliczenia rytmiczne

  2. 1145 – 1315 VALS: Dajmy się ponieść melodii

  3. 1330 – 1500 Muzykalność — inspiracje rytmiczne, inspiracje liryczne

Cennik

Poniższy cennik dotyczy udziału jednej osoby w wybranej liczbie zajęć.

Kontakt z organizatorem

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt podczas milongi w Masce lub przez Internet:

W razie wątpliwości proszę dzwonić: +48 503 064 953

Milongi, koncerty

Nie samą nauką człowiek żyje. Oprócz ciekawych, wartościowych warsztatów będą również inne atrakcje.

W czwartek od godziny 1900 do godziny 1945 odbędzie się cotygodniowa praktyka w Masce. Następnie do godziny 2200 będzie cotygodniowa milonga.

Wstęp: 5 zł

W piątek od godziny 2000 do godziny 2400 odbędzie się milonga przedwarsztatowa, w restauracji Maska.

Wstęp: 10 zł

W sobotę od godziny 2100 do godziny 200 w Restauracji Maska odbędzie się milonga warsztatowa. Didżejem będzie Kasia Press. Podczas milongi będzie również pokaz tanga w wykonaniu Kasi Press i Irka Michalewicza.

Wstęp: 15 zł/os.

W niedzielę o godzinie 1900 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert sekstetu Roberto SIri z Argentyny, organizowany przez Stowarzyszenie BBTango. Koncert skończy się około godziny 2030. Po koncercie (po krótkiej przerwie) do 200 na piętrze BCK odbędzie się milonga. Podczas milongi przez około godzinę będzie grać sekstet Roberto SIri. Następnie będzie muzyka z komputera.

Udział w warsztatach

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z Grzegorzem Skoczylasem podczas czwartkowych milong w restauracji Maska lub przez Internet.

Noclegi

W Bielsku-Białej można znaleźć stosunkowo tanie noclegi.

Jeżeli bardziej cenisz sobie wygodę, to polecamy hotele w ścisłym centrum: Ventus Rosa, President lub Qubus.

Zapraszamy!

Po warsztatach

Ciekawa galeria zdjęć jest również »tutaj«.