2014-03-15/16 „Dla każdego coś tangowego”

Uwaga!

Z powodu zbyt małej liczby chętnych, warsztaty niestety nie odbędą się.

Osoby, które zapłaciły za warsztaty, otrzymają zwrot wpłaconej kwoty.

Mimo, że warsztatów nie będzie, zapraszamy na „niewarsztatową” milongę. Zgodnie z zapowiedzią, odbędzie się w sobotę w sali balowej na I piętrze kamienicy przy Rynek 4. Początek o 2000. Bawimy się do 2400. Wstęp: 10 zł.

Przypominam, że w tym tygodniu nie ma niedzielnej milongi.

Zapraszamy na warsztaty tanga „Dla każdego coś tangowego”. Instruktorami będą Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz — tancerze, nauczyciele i popularyzatorzy tanga argentyńskiego z Wrocławia, założyciele szkoły tanga „Tangoki”.

Oprócz warsztatów będzie również milongi. Szczegóły: poniżej.

O instruktorach

Kasia i Irek pokazują, co sprawia, iż tango jest tańcem tak niezwykłym: nie karkołomne, wymyślne i skomplikowane sekwencje kroków, ale harmonijna współpraca i drobne wysmakowane elementy wykonane w zgodzie z partnerem, muzyką i sobą. Technikę taneczną traktują jako instrument za pomocą którego można wyrazić emocje, zbudować właściwe relacje pomiędzy partnerami, pomiędzy parą a muzyką oraz parą a innymi tańczącymi na parkiecie. Poszukują, zachęcają do rozwoju. Często zaskakują swoich uczniów niestandardowymi rozwiązaniami pedagogicznymi i muzycznymi. Poprowadzili niezliczoną ilość warsztatów i nadal ich to bawi. Kasia jest również znanym i cenionym didżejem. Prócz lekcji i warsztatów od wielu lat prowadzą imprezy tangowe, które podbijają serca miłośników tanga (w Polsce i za granicą): „Tangowa Majówka”, „Jesienne Tango”, „Wakacje z Tangiem”. Wraz z zespołem Ariela Ramireza tańczyli między innymi na scenach Filharmonii Opolskiej i Filharmonii Wrocławskiej. Tangoki, czyli Kasia i Irek, to ludzie otwarci, kreatywni i innowacyjni. Często współpracują z nauczycielami tanga z innych miast i krajów po to, by integrować środowisko tangowe, wymieniać się wiedzą, pomysłami i dobrą energią.

Udział w warsztatach

Warsztaty odbędą się w weekend 15. i 16. marca 2014 r. w sali bankietowej nad Klubem „Opium” (dawniej: „Waga”), Rynek 4, Bielsko-Biała.

Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach i nie masz partnerki lub partnera, to możesz wypełnić formularz. Spróbujemy znaleźć dla ciebie partnerkę lub partnera.

Szczególnie zachęcam panów. Na ogół jest więcej chętnych pań. A może któraś pani chciałaby spróbować swoich sił w roli prowadzącego?… To ma sens!

Program warsztatów

Warsztaty będą mieć charakter otwarty (open level). Są przeznaczone dla wszystkich tańczących tango — zarówno dla tańczących od niedawna, jak i dla zaawansowanych.

Sobota, 15 marca

  1. 1200 – 1330 To co czasem umyka, czyli właściwa technika

  2. Technika dla prowadzących i podążających. Technika obrotu. Pivot, równowaga, dysocjacja, koordynacja.

  3. 1340 – 1510 Dobre rady na sakady

  4. Dla spragnionych figur: sakady. Sprawdzimy co, kiedy i jak wykonać aby przyjemnie było obu stronom. Żeby nie kopać się i nie przewracać. Żeby nie walczyć z sobą a płynnie zabrać przestrzeń partnera/partnerki.

  5. 1530 – 1700 Sztuka łączenia elementów — sprytne sposoby na boleo, gancho, engancho

  6. Wariacje na temat: „twoja noga w moich rękach

Niedziela, 16 marca

  1. 1030 – 1200 Dynamiczna pauza, czyli cisza pełna napięcia

  2. Relaksacja i napięcie w tańcu. Zajęcia otwierające oczy (i uszy) na możliwości interpretacji utworów środkami, które już znacie. Poprawiające kontakt z partnerem/partnerką oraz muzyką.

  3. 1210 – 1340 Milonga I

  4. Co każdy tancerz i tancerka tanga powinni wiedzieć, by milongę rozumieć; co powinni umieć, by się milongą bawić. Fajne kroczki i ich prowadzenie.

  5. 1400 – 1530 Milonga II

  6. Dajmy się ponieść milondze. Szaleństwo i metoda. Jak dać się ponieść, a nie dać zagonić :-)

Cennik

Poniższy cennik dotyczy udziału jednej osoby w wybranej liczbie zajęć.

Za zajęcia można zapłacić:

  • przelewem na konto

  • gotówką — podczas każdej milongi w Restauracji Maska (czwartki, 1945–2200)

Osoby zainteresowane zapłatą przelewem proszone są o kontakt przez e-mail. Odeślemy numer konta.

Kontakt z organizatorem

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt podczas milongi w Masce lub przez Internet:

W razie wątpliwości proszę dzwonić: +48 503 064 953

Milonga warsztatowa

Nie samą nauką człowiek żyje. W sobotę wieczorem będzie milonga z udziałem instruktorów. Początek o 2000. Będziemy się bawić do 2400. Podczas milongi będzie między innymi pokaz tanga w wykonaniu Kasi i Irka.

Milonga będzie w tej samej sali, w której będą warsztaty.

Wstęp

Wstęp na tę wyjątkową milongę kosztuje tylko 15 zł.

Udział w warsztatach

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z Grzegorzem Skoczylasem podczas czwartkowych milong w restauracji Maska lub przez Internet.

Na warsztaty należy się zapisywać w parach. Wyjątkiem są pierwsze zajęcia w sobotę, czyli „To co czasem umyka, czyli właściwa technika”. Na te zajęcia również najlepiej byłoby przyjść w parach, ale — wyjątkowo — mogą się na nie zapisać panie bez partnera lub panowie bez partnerki.

Noclegi

W Bielsku-Białej można znaleźć stosunkowo tanie noclegi.

Jeżeli bardziej cenisz sobie wygodę, to polecamy hotele w ścisłym centrum: Ventus Rosa, President lub Qubus.

Zapraszamy!