100 lat tanga w Polsce

Data publikacji: Apr 05, 2013 9:0:36 AM

Podobno w Polsce po raz pierwszy tańczono tango w roku 1913. Dlatego w bieżącym roku obchodzimy 100-lecie tanga w Polsce. Z tej okazji różne ośrodki organizują szereg imprez. Również bielskie Stowarzyszenie BBTango włączyło się w te obchody, planując zorganizowanie szeregu imprez. W najbliższym czasie będzie koncert Trio Grzegorza Franskowskiego. Grzegorz Frankowski prawdopodobnie jest obecnie najlepszym polskim muzykiem grającym tango.

W czerwcu będzie koncert Tanghetto z Buenos Aires — doskonałego zespołu grającego współczesną odmianę tanga, zwaną neotango. Zespół koncertuje od ponad 10 lat. W tym czasie wydał 12 albumów. Dwa z nich były nominowane do muzycznej nagrody Latin Grammy. Zespół odbył wiele tras koncertowych po całym świecie. W Polsce nigdy jeszcze nie występowali. Aż do teraz. W czerwcu wystąpią po raz pierwszy w Polsce — w Bielsku-Białej!

To oczywiście nie koniec. Stowarzyszenie planuje więcej imprez. Wykaz wszystkich imprez znajduje się w aktualizowanym na bieżąco kalendarzu.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przyłączenia się do działań Stowarzyszenia BBTango.